Mijn eerste halve marathon
Afgelopen zondag heb ik deelgenomen aan de venloop en wel op de Halve Marathon en dus een dikke 21 km. Het was voor mij de eerste keer dat ik een halve marathon zou gaan lopen.
Ik heb deze wedstrijd gekozen op aanraden van diverse clubgenoten die zeiden dat dit een leuke wedstrijd was met veel sfeer, muziek en aanmoediging langs het parcours. Iets wat nooit verkeerd is ;-) Het was ook een hele leuke wedstrijd waarbij veel deelnemers aan de start stonden. Het duurde dan ook bijna 10 minuten eer ik over de startlijn was. De eerste 3 kilometer gingen door het centrum van de stad daar stond ook behoorlijk wat publiek. Langzaam kom je de stad uit en dan zie je over het gehele parcours publiek, muziek en versierde straten.
Na de eerste vijf kilometer is er de eerste drankpost dus maar even snel wat water aangenomen. Het was voor mij echt kilometer voor kilometer bekijken hoe het gaat. Ik wist dat ik getraind had om op 5.30 per kilometer te lopen. Dit kon ik lopen tot 15 kilometer dus tot daar wist ik wel wat ik aan kon. Maar daarna zou toch afwachten worden. Na 15km komen we op de dijk langs de maas waar ik het toch zwaarder begin te krijgen. En de wind heeft hier altijd vrij spel en is dan ook goed voelbaar.
Voor mij was het belangrijkste om te finishen zeker ook aangezien het voor mij de eerste keer was dat ik boven de 15 kilometer ging lopen. Na 18km lopen en binnenlopen van Venlo weet ik het zeker!!! ik ga mijn eerste halve marathon finishen en ook nog eens binnen de door mij gestelde tijd. Precies zoals gepland.
Groetjes,
Armand